17 Грудня 2017

Звернення Президента з нагоди 26-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України // 01 грудня 2017

e234a5a3c0e3fad42ae52a3659d07a26

Дорогі співвітчизники!

Сьогодні ми відзначаємо 26-ту річницю однієї із знакових подій в історії українського державотворення - Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України.

Результати історичного референдуму, після схвалення Верховною Радою, фактично та юридично легітимізували Акт проголошення незалежності України. Вони мали фундаментальне значення для становлення нашої держави — стали основою для її міжнародного визнання.

Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року увійшов в історію України як безпрецедентний зразок національного єднання. «Так» незалежності сказали тоді понад 90 відсотків громадян України.

Нині ми боронимо свій суверенітет і територіальну цілісність, від агресії Російської Федерації. Кожний день цієї боротьби наочно доводить, що єдність суспільства є запорукою нашої перемоги, збереження і розвитку української державності.

Цього дня дякую усім тим, хто долучився і долучається до становлення, розбудови України та захисту її від ворожих зазіхань.

Бажаю миру, єдності та консолідованості в ім’я майбутнього нашої держави.

Слава Україні!

Петро ПОРОШЕНКО