17 Грудня 2017

Міжнародний день боротьби за скасування рабства // 03 грудня 2017

Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня.

Дата обрана не випадково, саме 2 грудня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.

Указом Президента України "Про заходи щодо подальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян", підписаному в 2002 році, визначено, що боротьба проти торгівлі людьми (зокрема міжнародної) є одним із пріоритетних напрямів діяльності правоохоронних органів України.

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, шлюби з примусу, продаж наречених, передача у спадщину вдів та насильницьке вербування дітей для їх використання у збройних конфліктах.