В. Кальніченко: Маємо розробити Програму поводження з твердими побутовими відходами, яка б ефективно працювала на теренах області // 12 січня 2018

Сьогодні під головуванням першого заступника голови адміністрації Володимира Кальніченка відбулося засідання робочої групи з підготовки пропозицій до розроблення проекту Програми поводження з твердими побутовими відходами у Хмельницькій області на 2018-2023 роки.

alt

Розпочинаючи засідання Володимир Ілліч зазначив, що у 2017 році закінчила свою дію попередня Програма щодо поводження з твердими побутовими відходами. У зв’язку з цим, створена нова робоча група по підготовці та розроблення проекту нової програми на наступних п’ять років.

Так, використовуючи досвід інших областей, до новоствореної робочої групи включені як керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, так і представники наукових установ, громадських організацій та громадської ради при облдержадміністрації.

Сьогоднішнє засідання було побудоване на обговоренні пропозицій та напрацювань доручень членам робочої групи щодо доопрацювання окремих розділів  та пунктів нової програми.

Під час засідання Володимир Кальніченко наголосив та тому, що програма має бути реальною і працювати, аби вийти на цивілізований рівень поводження з твердими побутовими відходами.

В свою чергу, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Якубаш  зазначив, що програма знаходиться на етапі розробки, тому кожен член робочої групи може вносити свої доповнення та бачення до неї. Наразі йде збір інформації від органів місцевого самоврядування, ОТГ, райдержадміністрацій та міст стосовно паспортизації місць видалення відходів, розроблення схем санітарного вивезення та очищення населених пунктів та інше. За словами Руслана Анатолійовича, в основу проекту закладено контроль та управління поводження з твердими побутовими відходами.

У ході наради члени робочої групи обговорили чимало пропозицій та доповнень. Так, необхідно провести інвентаризацію діючих сміттєзвалищ і полігонів, визначитися з тими, які будуть закриті та рекультивовані, а які тимчасово будуть експлуатуватися.

Також враховуючи незадовільний стан полігонів та сміттєзвалищ в області, систематичні порушення при їх експлуатації, варто вирішувати питання щодо переходу від звичайного збирання відходів до їх сортування, переробки та утилізації, будувати сучасні полігони та сміттєпереробні заводи, а існуючі полігони необхідно закрити та рекультивувати.

Крім того, потрібно поступово впроваджувати роздільний збір відходів у містах і районних центрах області з метою відокремлення вторинної сировини та небезпечних компонентів із змішаної маси ТПВ; провести поетапну контейнеризацію населених пунктів області, яка передбачає визначення необхідної кількості контейнерів за умови повного унітарного (змішаного збору ТПВ); розробити та відкоригувати схеми санітарної очистки населених пунктів та інше.

За результатами засідання визначено завдання для членів робочої групи з залученням громадськості та науковців до розроблення та обговорення даної програми у відповідності до Національної Стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.

Володимир Кальніченко вкотре наголосив, що тільки при умові колегіальної роботи усіх членів робочої групи буде сформована дієва програма, яка ефективно працюватиме на теренах області.