20 Лютого 2018

Виплата тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі // 13 лютого 2018

Управління соціального захисту населення Старосинявської районної державної адміністрації інформує, що Кабінетом Міністрів України 27 грудня 2017 року прийнято постанову № 1098 «Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату» (далі - Порядок). Ця постанова набрала чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2018 року.

Порядок, затверджений даною постановою, визначає механізм призначення у період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла віку, визначеного частиною першою статті 26 Законну України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», але не набула права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті, за наявності в неї не менше як 15 років страхового стажу, та її виплати.

Призначення тимчасової допомоги проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання, з урахуванням майнового стану та середньомісячного сукупного доходу особи. Дана допомога призначається з дня, що настає за датою досягнення пенсійного віку, встановленого частиною першою статті 26 Законну України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо звернення відбулося не пізніше ніж через три місяці після досягнення такого віку.

Крім того, Порядком прописано механізм призначення та виплати тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, визначено її розмір та фінансування.

За призначенням даної державної соціальної допомоги та детальнішою інформацією щодо її призначення, звертатись до управління соціального захисту населення Старосинявської районної державної адміністрації.

Заступник начальника управління                                       Т. Полюляк