16 Липня 2018

ЗВЕРНЕННЯ до керівників і працівників сільськогоподарських підприємств // 10 липня 2018

ЗВЕРНЕННЯ
до керівників і працівників сільськогоподарських підприємств

Загальновідомо, що проведення зернозбиральних робіт - найбільш травмонебезпечний період у сільськогосподарському виробництві.

Це обумовлено максимальною напругою, високою температурою , перенасиченістю робочого процесу, що призводить до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

Аналіз виробничого травматизму свідчить, що кожного року на підприємствах агропромислового комплексу України травмується біля тисячі працівників, з них смертельно в межах ста.

Найбільш травмонебезпечними є такі категорії працівників:

- механізатори, здебільшого внаслідок наїзду транспортних засобів та дії рухомих частин обладнання, машин і механізмів;

- водії – внаслідок дорожньо-транспортних пригод та наїзду транспортних засобів;

- сторожі, в основному в наслідок пожеж та розбійних нападів сторонніх осіб.

Основними причинами нещасних випадків є організаційні - порушення трудової та виробничої дисципліни, у т.ч. невиконання вимог інструкції з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, порушення правил дорожнього руху.

Тому з метою профілактики травматизму Летичівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Хмельницькій області звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств Старосинявського району із закликом взяти під особистий контроль питання стану безпеки робіт під час проведення зернозбиральної кампанії 2018 р. і мобілізувати колективи на виконання ряду першочергових заходів, а саме:

Забезпечити:

- розробку та затвердження схем руху транспорту по території господарств із вказівкою дозволених і заборонених напрямків руху;

- залучення до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах і інших самохідних машинах тільки навченого персоналу віком від 18 років, тих, хто має відповідне посвідчення та пройшов медичний огляд. Недопущення до виконання цих робіт підлітків;

- перевірку провисання проводів ліній електропередач;

- проведення інструктажів, навчання та перевірки знань з питань охорони праці з працівників, що візьмуть участь у жнивах;

-проведення відповідних технічних оглядів усіх агрегатів, при цьому спрямувати особливу увагу безпосередніх керівників робіт на забезпечення наявності захисних огороджень усіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

- експлуатацію виключно тракторів, які обладнанні електростартерним запуском двигуна з кабіни;

- проходження медичних оглядів і відповідний допуск до роботи на висоті осіб, що будуть залучатися до робіт по скиртуванню соломи;

- забезпечити всіх працівників, зайнятих на жнивах, спецодягом, спецвзуттям і засобами індивідуального захисту згідно з існуючих нормами;

- проведення передрейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв;

- укомплектувати всі зайняті на жнивах трактори, комбайни й сільськогосподарські машини засобами первинного пожежегасіння згідно з правилами.

Організувати:

- постійний контроль за підготовкою токів, техніки відповідно до вимог Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві та Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі;

- роботу ланок технічного обслуговування;

- переведення тракторів, які зайняті на транспортних роботах, на максимальну ширину колії коліс;

- облаштування майданчиків для зберігання техніки й пально-мастильних матеріалів та відповідних місць відпочинку працівників.

Посилити:

- пропаганду безпечних методів виконання робіт серед керівників середньої ланки та безпосередніх виконавців, особливу увагу звернути на неприпустимість виконання очищення бункерів, технічне обслуговування й ремонту комбайнів при працюючому двигуні;

- контроль за виконавчою дисципліною, особливо звернути увагу на дотримання вимог правил внутрішнього розпорядку та недопустимість вживання алкогольних напоїв чи наркотичних засобів.

Укомплектувати всі робочі місця, трактори й зернозбиральні комбайни аптечками першої допомоги.

Провести лабораторну перевірку опору ізоляції й контурів захисного заземлення на зерноочисних токах .

При роботі на зернотоках необхідно , щоб на вході висів плакат «Вхід стороннім особам заборонено». Бункери для зерна повинні мати решітки або кришки і бути обов’язково замкнені. Вмикання навантажуючих та зерноочисних машин проводити тільки відповідальним працівники, а під час технічного обслуговування обладнання повинно бути зупинене і відключене від напруги. На рубильниках і пускачах необхідно вивісити плакат «Не вмикати! Працюють люди».

Шановні керівники!

Постійно пам'ятайте про ціну людського життя. Забезпечте нормальні, безпечні умови праці працівникам.

Тільки неухильне виконання правил охорони праці гарантує безпеку.