Президент України виступив на засіданні Ради регіонального розвитку Хмельниччини // 03 грудня 2018

30 листопада 2018 року, Президент Петро Порошенко з робочим візитом відвідав Хмельниччину.

Так у академічному театрі ім. Старицького відбулася засідання Ради регіонального розвитку Хмельниччини. Участь у цьому масштабному заході взяли керівники різних рівнів виконавчої влади та місцевого самоврядування області, представники районів та об’єднаних територіальних громад.

Серед присутніх також була і делегація з Старосинявщини на чолі з головою районної державної адміністрації Василем Франчуком та головою районної ради Василем Олійником.

Звертаючись до присутніх у залі, Президент Петро Порошенко наголосив, що попри те, що реформа децентралізації ще триває, вона є однією з тих, результати якої вже відчутні в країні: «Хоча реформа ще далека від завершення, я наголошую – вона буде потребувати і конституційного врегулювання, вона точно належить до числа тих, позитивні результати яких суспільство вже точно помітило. Йдіть до людей і розказуйте, що це наша спільна перемога».

Також Глава держави зазначив, що за всіма прогнозами протягом найближчих років в Україні триватиме економічне зростання. «В першу чергу, будуть зростати стандарти життя – це моя наполеглива умова. Зростає мінімальна і середня заробітна платня. А куди йдуть доходи, ПДФУ, від зростання заробітної плати? І випереджаючими темпами далі будуть зростати місцеві бюджети. Вони будуть швидше зростати, ніж бюджет держави», – сказав Президент.

Президент Петро Порошенко також наголосив, що одне з найважливіших завдань для місцевої влади – це розробка Стратегії регіонального розвитку для кожної території, адже лише маючи чіткий план того, як має розбудовуватися та розвиватися регіон, можна очікувати на гарні результати. Глава держави наголосив, що регіональні влади мають підготувати плани розвитку територій на 2019-2021 роки і чітко визначити пріоритети. «З урахуванням вже набутого досвіду нам необхідно посилити плановість і подолати непередбачуваність в реалізації політики розвитку регіонів. Тому зараз моє завдання, яке ставлю всій регіональній владі, зокрема й на Хмельниччині – розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки. І не просто розробити, а й почати обговорення цих планів з громадами», – підкреслив Глава держави.

Далі виступив голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, який підтримав слова Президента України.