23 Вересня 2017
Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Старосинявської районної державної адміністрації!!!

Економіка

ПЕРЕЛІК ПРОДУКЦІЇ яка виробляється підприємствами громадських організацій інвалідів у Хмельницькій області

Рекомендації по енергозбереженню

Програма розвитку малого та середнього підприємництва в Старосинявському районі на 2017-2018 роки

 

П Р О Г Р А М А соціально-економічного розвитку Старосинявського району на 2017 рік                 

 

ІНФОРМАЦІЯ

 

про підсумки соціально-економічного розвитку

 

Старосинявського району за 2016 рік.

 

За результатами аналізу соціально-економічного розвитку району у 2016 році визначені слідуючі тенденції:

 У промисловому секторі прогнозується відродження промисловості в зв’язку із завершенням будівництва заводу по переробці сої в селі Адампіль, що відповідає стандартам та вимогам нормативних документів ЄС, та з створенням до 205 робочих місць. Незважаючи на те, що у 2016 році були складні погодно-кліматичні умови, аграрії району домоглися намолотити близько 127,5 тис.тонн зерна при середній урожайності 60,2 ц/гектара, район ввійшов в десятку передовиків області по сільськогосподарському виробництву, а за такими показниками як індекс виробництва сільськогосподарської продукції ,що становить 130,1% і посісти   ІІІ місце в області, за показником виробництва валової продукції на 1 особу населення, що становить 17,5тис грн., посісти ІY місце в області.

 Восени під урожай 2017 року аграріям вдалося  засіяти 6183 гектарів озимих зернових,в тому числі озимої пшениці 5666 га, жита 5 га, озимого ячменю 312 га, крім того посіяно 3354 га озимого ріпаку.

 Господарствами всіх форм власності району для проведення весняно-польових робіт у 2017 році оранку на зяб проведено на площі 19500 га із них 1400 га глибокого.                                                                                                

       Недостатньо сільгоспвиробниками забезпечено умови для розвитку тваринництва. У 2016 році не розпочато реконструкцію тваринницького комплексу під утримання 600 голів корів по АП НВП «Візит» у с. Адампіль. Виробництво продукції тваринництва має тенденцію до зниження на протязі двох останніх років. Всього освоєно капітальних інвестицій на придбання сільськогосподарської техніки та обладнання на суму - 20,5 млн. грн.

На початок 2017 року кількість діючих малих та середніх підприємств становить 66 одиниць та збільшилася з початку року на 1 одиницю. Кількість діючих фізичних осіб-підприємців становить 352 особи, що на 12 осіб більше ніж на початок року.

До бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого та середнього підприємництва надійшло більше 9256,7 тис. грн. податкових платежів, що на   27,0% більше, ніж за відповідний період 2015 року. 

        Наповнення місцевих бюджетів є надзвичайно важливим питанням. Так, до загального фонду районного бюджету надійшло податків, зборів

 (обов’язкових платежів) без урахування міжбюджетних трансфертів на суму 36722,1 тис. грн. або 114 % до плану, до загального фонду селищного бюджету надходження склали 36685,6 тис.грн., або 116,3 % до планових призначень.

 У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи загального фонду бюджету району в цілому зросли на 116 % або на 5,1млн. гривень до планових призначень. Щодо витрачання бюджетних коштів. З вересня 2016 року діє система електронних закупівель.

 Через систему ProZorro за 2016 рік на державному рівні заощаджено до 50% бюджетних коштів. В нашому районі розпорядники бюджетних коштів в 2016 році цією системою не скористалися.                                                                                                      

 У контексті наповнення бюджетів особливої уваги потребує питання легалізації виплати заробітної плати.

За результатами проведених обстежень місць здійснення торгівлі та надання побутових послуг, кропіткої роз’яснювальної роботи робочою групою з легалізації «тіньової» зайнятості та виплати заробітної плати створеною при райдержадміністрації залучено 20 фізичних осіб до державної реєстрації, як суб’єктів підприємницької діяльності, та 41 найманих осіб, якими додатково сплачено до бюджету до 200 тис. грн. податків.

Наступний напрям збільшення надходжень до місцевих бюджетів – підвищення заробітної плати та її своєчасна виплата. Рівень зарплати   за 2016 року становив 4001 грн., що на 145% більше у порівнянні з 2015 роком. Середня заробітна плата по області – 4068гривень. З 01.01.2017 року в Державному бюджеті України на 2017 рік закладена обов’язкова норма щодо виплати мінімальної заробітної плати в розмірі 3200 грн. в місяць та врахування відповідних соціальних стандартів.

У 2016 році в районі впроваджувались наступні проекти:

     1. На завершенні будівництво соєво-екстрактного заводу із освоєнням інвестицій до 60 млн. гривень.

     2. На облаштування опорної школи на базі Старосинявський НВК «Гімназія», виділені кошти освітньої субвенції у сумі 2,4 млн. грн. на покращення матеріальної бази опорного закладу.

     3. Реконструкція частини водогону по смт. Стара Синява на суму – 8,6 млн. гривень.

     4. Реконструкція котельні Старосинявського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» на суму – 2,0 млн. гривень.

     5. Будівництво теплогенераторної з встановленням твердопаливного котла Старосинявського ДНЗ №2 «Теремок на суму – 468,8 тис. грн.

     6. Реконструкція шахти ліфта із заміною ліфтового обладнання головного корпусу Старосинявської ЦРЛ на суму – 570,5 тис. грн..

     7. Реконструкція водогону с.Пилявка   на суму – 324,9 тис. грн..

     8. Придбання транспортних засобів спеціальної техніки для комунальних підприємств «Старосинявський центральний водоканал №1», «Старосинявський комунгосп» на суму – 5 млн. 561,0 тис. грн.

     9. Капітальний ремонт дороги загального користуваня місцевого значення Уласово-Русанівка – Теліженці в межах населеного пункту села Теліженці із вкладанням асфальто – бетонного покриття довжиною понад 1 км за  трьохстороннім спів фінансуванням в сумі до 1,5 млн. грн. ( приватна інвестиція ПСП «Обрій» с. Теліжинці понад 800 тис.грн., кошти селищного бюджету – 456 тис.грн.)

           Також, було освоєно 313,5 тис. грн. на проведення поточних ремонтів у закладах освіти, за рахунок яких придбаний спортивний майданчик зі штучним покриттям, придбано матеріали на заміну підлоги в Олексіївському ДНЗ, спортивний зал у Залісянській ЗОШ І-ІІ ст., замінено 50 м зовнішньої теплотраси Пилявської ЗОШ І-ІІІ ст., замінено 140 м труб внутрішньої системи опалення Старосинявського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.,гімназія», а також було замінено 160 м плитки, придбано 30 м каналізаційних труб у Гречанському ДНЗ. Придбано обладнання на 700 тис. грн. для навчальних кабінетів, перераховано 600 тис. грн. на ремонт спортивного та актового залів, на 900 тис. грн. замінено вікна та двері на металопластикові, на 200 тис. грн. придбано крісла в актовий зал Старосинявського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія».

Проведено ремонт в закладах культури – Івківський та Новосинявський (незавершено) будинки культури   - капітальний ремонт криші на суму 343 тис.грн.

 У районі працює центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який забезпечує європейські стандарти обслуговування громадян, формує нові принципи взаємодії владних структур та громадськості. Найбільшу частку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, займають послуги у сфері земельних відносин   62 %, реєстрація прав на нерухоме майно 10 %, оформлення паспортних документів та реєстрація місця проживання 26 %, державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 2% .Всьго надано адміністративних послуг за 2016 рік - 4435.

 У соціальній сфері спостерігалося:

 субсидіями, пільгами, допомогами та іншими виплатами з державного та місцевих бюджетів в 2016 році було охоплено близько 86% жителів Старосинявщини в тому числі близько 5,5 тис домогосподарств . Загальна сума виплат за минулий рік становила близько 65 млн грн., з них з державного бюджету біля 48 млн .грн. Протягом 2016 року через війну на сході країни збільшилася чисельність переселенців до 144 осіб, учасників АТО та бойових дій - 99 чол. За 2016 рік розмір субсидії в розрахунку на одне домогосподарство складав до 8тис грн.      

        Органами Пенсійного фонду України в районі забезпечено своєчасне призначення пенсій та своєчасна їх виплата. На виплату пенсій направлено майже 123,0 млн. грн., що на 5,0 % більше ніж торік. Середній розмір пенсії в районі становить 1506,0 грн., по області 1564,0 гривні.