23 Вересня 2017

Бібліотек

Закладів культури клубного типу

Музеїв (включаючи філіали)

Сільських будинків культури і клубів

Центрів дозвілля

Клубів за інтересами

Дитячих музичних шкіл

Дитячих шкіл мистецтв

Дитячих художніх шкіл

Перелік найвизначніших пам’яток

Кількість  пам’яток

один.

історії

архітектури

культури

природи

археології

Видатні історичні постаті району(міста)

В галузі:

Прізвище, ініціали

Посада, професія, фах

економіки

історії

культури

Німець Петро Андрійович

Директор ДМШ, заслужений працівник культури України,

с. Пасічна

науки і освіти

Цушко Сергій Вікторович

Поет, член Спілки письменників України

м. Київ, головний редактор видавництва „Пульсари”

інше

Левицький Олександр Якович

Співак, заслужений артист Росії

Кропивницька Ірина Олексіївна

Доцент, к.т.н. Університету харчових технологій м. Київ

5 Героїв Радянського Союзу

2 Герої Соціалістичної праці

В районі діють районний Будинок культури, як районний методичний центр, 38 сільських клубних установи, дві районних та 33 сільських бібліотек , дві початкові спеціалізовані навчально-мистецькі заклади, в яких навчаються 278 дітей, музей-діарама "Пилявецька битва", громадський музей ім. А.Юзви в с.Пасічна, музей історії села Паньківці, бібліотека-музей с.Пишки. Традиційним стало щорічне проведення свята поезії "Синявська весна" та свята біля кургану Слави на полі Пилявецької битви, де 2008 року відбулося святкування 360 річниці Пилявецької битви.

На даний час розробляється макет кургану Козацької Слави. Вишукуються кошти на виготовлення проектно - кошторисної документації на будівництво культурно-історичного комплексу «Курган Козацької слави».

Туризм

Транзитне положення Старосинявського району, близькість до обласного центру, розвиненість транспортної інфраструктури дає змогу включити історичні пам'ятки та заповідники району у туристичні маршрути.
Історія краю багата на події та пам'ятки старовини. Біля с. Теліженці археологи розкопали залишки стародавнього міста, що входило до складу Болохівського князівства і виникло на початку XІІ століття. Славні сторінки історії українського козацтва вписано знаменитою перемогою українського війська під проводом Б. Хмельницького над польською шляхтою у 1648 році поблизу с. Пилява Старосинявського району. Про ті легендарні події нагадують давня церква у с. Олексіївка, могила уманського полковника І. Ганжі, пам'ятний знак Курган козацької слави на місці битви.
До сьогоднішніх днів збереглися споруди панського маєтку в Старій Синяві, милує око парк, закладений у XIX ст. у с. Івки, частково збереглись маєтки – архітектурні пам'ятки позаминулого століття у с. Нова Синявка та с. Сьомаки.

На території Старосинявського району розташовані такі заповідники:

1. Геологічна пам'ятка природи місцевого значення "Гранітні відложення»
с. Нова Синявка.
2.Гідрологічний заказник – урочище "БАМ" с. Паплинці.
3. Орнітологічний заказник місцевого значення "Миколаївський" с. Миколаївка.
4. Державна пам'ятка природи місцевого значення "Чарівська дача".
5. Гідрологічний заказник місцевого значення "Христосівський» смт. Стара Синява.
6. Гідрологічний заказник місцевого значення ландшафтний "Теліженецький" с. Теліженці.