28 Січня 2021
Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Старосинявської районної державної адміністрації!!!
ic_home Добавить в избранное ic_map

Звіт про роботу за 2018 рік

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечується робота в умовах єдиної технології прийому громадян, яка здійснює надання якісних послуг отримувачам всіх видів державних допомог та субсидій з максимальною зручністю та мінімальними затратами.

За призначенням різних видів допомог та житлових субсидійпротягом 2018 року до управління звернулось 6215 сімей району.

Відповідно до Закону України „ Про державну допомогу сім’ям з дітьми ”, станом на 01.01.2019 року, кількість виплат нарахованої соціальної допомоги склала 12 млн. 655 тис 200 грн.

В управлінні, станом на 01.01.2019 року, на обліку в ЄДАРПі перебуває 132 учасників АТО, яким встановлено статус «Учасника бойових дій», 13 осіб, яким встановлено статус інвалід війни, з них: інвалідів війни ІІ групи - 5 чол., ІІІ групи - 8 чол., 5 - члени сімей загиблого (померлого).

Всім учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, які перебувають на обліку, згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» управлінням призначено пільги на оплату житлово-комунальних послуг та оплату телефонного зв’язку у розмірах: «Учасникам бойових дій» в розмірі - 75%, інвалідам війни – 100%, членам сімей загиблого (померлого) – 50%. Крім того, управлінням, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року № 170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», в 2018 році 152 учасникам антитерористичної операції було нараховано та виплачено 214 тис.768 грн. разової грошової допомоги до 5 травня.

Постійно ведеться робота по виконанню Постанов Кабінету Міністрів України 11.08.2014 року № 374 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 року № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними засобами та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів» та від 31.03.2015 року № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням». На черзі на санаторно- курортне лікування в управлінні перебуває 12 учасників АТО. Протягом 2018 року 2 учасників АТО оздоровились в санаторії «Авангард» м. Немирів ,

5 - в санаторії «Перлина Поділля» м.Сатанів, 1- в санаторії «Перлина Прикарпаття» м.Моршин. Всього на санаторно-курортне лікування учасників АТО у 2018 році виділено 61 тис.368 грн.. 10 учасників АТО забезпечені системами ортезів на хребет та ортопедичним взуттям, 2 учасників перебувають на обліку в управлінні для забезпечення протезами, ортезами та ортопедичним взуттям.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб,які захищали незалежність, суверенітет та територіальнуцілісність України, а також членів їх сімей»(із змінами) 2 інвалідам ІІ групи, учасникам АТО Бєльдяєву Віталію Генадійовичу, Колбасіну Олексію Володимировичу та члену сім’ї загиблого Романенко Тетяні Володимирівні рішенням «Районної комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації» було виділено грошову компенсацію на придбання житла, в розмірі 2 млн. 004 тис. 257 грн., яку використано на придбання квартир. На даний час, в черзі на грошову компенсацію для придбання житла перебуває 3учасники АТО, інваліди ІІ групи. В черзі на поліпшення житлових умов в Старосинявській селищній раді перебуває 30 учасників АТО. Працівниками управління постійно ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо постановки учасників АТО та членів їх сімей на квартирний облік, з метою забезпечення житлом.

На виконання бюджетної програми за напрямком «Заходи із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції» 5 учасників АТО направлено на професійне навчання в Хмельницький ДОСААФ, Хмельницький ЖКГ та Новоселицький аграрний ліцей. Всього на професійну адаптацію учасників АТО в 2018 році виділено 28тис. 372 грн..

За наданням субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу готівкою, протягом 2018 року, до управління звернулись 533 сім’ї   району, яким нараховано 1млн.296,9 тис.грн. Протягом звітного періоду, даний вид субсидії профінансовано в сумі 1 млн.499,0 тис.грн.

Протягом 2018 року житлові субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримували 4433 домогосподарств району, за них організаціям, надавачам послуг, протягом року, було перераховано 48 млн. 430,6 тис.грн. субсидії.

Управлінням постійно ведеться робота по удосконаленню обміну інформацією у електронному вигляді між підприємствами, що надають житлово-комунальні послуги та управлінням соціального захисту населення для надання пільг та субсидій населенню.

З метою оперативного управління та контролю за станом дотримання законодавства щодо забезпечення реалізації державних гарантій у сфері праці, управлінням проводиться відповідна робота.

Згідно моніторингу рівня заробітної плати підприємств, установ та організацій, що входять до основного кола звітуючих, середня заробітна плата одного штатного працівника по району за грудень місяць становила 7537 грн. або 202,4%   мінімальної заробітної плати.

За мониторинговими даними , станом на 01.01.2019 року, заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

З метою легалізації трудових відносин протягом 2018 року проведено12 спільних засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій інших соціальних виплат, на яких розглядались питання дотримання законодавства про працю, в частині оформлення трудових відносин та дотримання належного рівня заробітної плати, в т.ч. шляхом переведення працівників на повні ставки. Заслухано 35 керівник підприємств та організацій району, у яких рівень заробітної плати менше мінімальної.

Спеціалістами управління постійно проводиться роз’яснювальна робота серед керівників та спеціалістів, відповідальних за нарахування заробітної плати (головним бухгалтерам, економістам) щодо вимог чинного законодавства про працю та розмірів мінімальної заробітної плати.

Проводиться цілеспрямована робота щодо укладення та реєстрації колективних трудових договорів. Протягом 2018 року укладено 1новий колективний договір. Всього в управлінні зареєстровано 56 колективних договорів.

Управлінням соціального захисту населення здійснюється нагляд за правильністю застосування законодавства при призначенні (перерахунку) пенсій управлінням Пенсійного фонду району, відповідно до затверджених графіків. За 2018 рік здійснено перевірку 269 призначених та 1653 перерахованих пенсій.

Державними соціальними інспекторами управління, протягом 2018 року, з метою призначення різних видів соціальних допомог та субсидій, здійснено 3843 обстежень умов проживання заявників. З них, з метою призначення: одноразової матеріальної допомоги з місцевого та обласного бюджетів – 108 обстеження, допомоги при народженні дитини - 332, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям - 455, призначення житлових субсидій - 2558, щомісячної компенсаційної виплати по догляду за інвалідами І групи та пристарілими - 170, щомісячної грошової допомоги на догляд за психічно хворими - 122, призначення (відновлення) щомісячної адресної допомоги та пенсій внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території України – 98 обстеження.

В управлінні соціального захисту населення перебуває на обліку 986 інвалідів загального захворювання,83 дітей інвалідів, 94 інвалідів війни, 231 учасників бойових дій, 393 учасників війни та 77 членів сім’ї загиблого.

Протягом 2018 року управлінням соціального захисту населення інвалідам району було видано: 675 направлень для отримання протезів, палиць, милиць, ортопедичного взуття та інших ортопедичних виробів, 22 путівки на санаторно-курортне лікування, 21 крісло колісне, 560 одиниць ортопедичного взуття, та інші засоби реабілітації на загальну суму 1 млн.599,7 тис.грн.

В управлінні соціального захисту населення станом на 01.01.2019 року на обліку в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 4920 пільговиків, в т.ч.: 795 - ветеранів війни, 1498 – ветеранів праці, 73 – постраждалих від аварії на ЧАЕС, 986 – інвалідів загального захворювання, 270– багатодітних сімей, 829 дітей з багатодітної сім’ї, 469 – інші категорії пільговиків.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації проводить відшкодування організаціям - надавачам послуг пільг за житлово - комунальні послуги, послуги зв’язку та перевезення. Всього протягом 2018 року, нараховано пільг на суму 2 млн.868 4 тис. грн., з них профінансовано за рахунок субвенції з державного бюджету – 2млн.293,8 тис. грн.

Протягом 2018 року управлінням було видано 78посвідчення дітей з багатодітних сімей, 47 посвідчення батьків багатодітної сім’ї, 43 посвідчення дітей з багатодітних сімей перереєстровано. В районі, на даний час, проживає 170 - багатодітних матерів, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня».

Управлінням проведено нарахування та виплату одноразової грошової допомоги 703 ветеранам війни до 9 травня, загальна сума склала 744,3 тис.грн.

Станом на 01.01.2019 р., в управлінні пільги та компенсації отримує 59 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 6 осіб (ЧАЕС) І категорії, 46 осіб ( ЧАЕС) ІІ категорії, 7 осіб (ЧАЕС) ІІІ категорії.

За 2018 рік цій категорії населення було виплачено допомог та компенсацій на загальну суму 194,5 тис.грн.

Управлінням соціального захисту населення ведеться облік осіб, які вчинили насильство в сім’ї та банк даних осіб, які постраждали від насильства в сім’ї, або в яких існує реальна загроза його вчинення. Станом на 01.01.2019 року, на обліку перебуває 78 осіб, які вчинили насильство в сім’ї. Спеціалістами управління проводяться спільні з службою у справах дітей райдержадміністрації, РЦСССДМ, Старосинявським РВ УМВС перевірки багатодітних, малозабезпечених сімей та сімей, в яких вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення. Протягом 2018 року було здійснено 15 заходів щодо попередження насильства в сім’ї.

Інформація про роботу управління соціального захисту населення висвітлюється в районній газеті „Колос” та розміщується на веб-сайті райдержадміністрації. Протягом 2018 року на сторінках районної газети та веб-сайті було розміщено 36 статей та інформацій про роботу управління щодо соціального захисту населення та роз’яснення нового в діючому законодавстві з питань соціального захисту населення.

Начальник управління соціального захисту населення

райдержадміністрації

М. Косташ