26 Травня 2019

Естафета пам’яті « Cлава визволителям України» // 12 березня 2019

12 березня 2019 року Старосинявщина з честю приймала почесну естафету від Полонщини, присвячена цій знаменній даті. Дана акція має на меті вшанування подвигу героїв фронту й тилу, пам’яті загиблих, виховання у молодого покоління почуття патріотизму і шанобливого ставлення до людей старшого покоління.

1 estafeta

Делегацію із сусіднього району запашним короваєм на вишитому рушнику зустрічали представники влади та районної організації ветеранів.

Урочиста зустріч делегацій обох районів продовжилась мітингом з нагоди передачі естафети «Слава визволителям України» на честь 75-річчя визволення району від німецько – фашистських загарбників. Далі всі присутні взяли участь в покладання квітів до меморіальної дошки пам’яті Романенка Олександра Трохимовича та Меморіалу Слави.

2 estafeta

Після цього урочистості продовжились в читальному залі центральної районної бібліотеки, де у форматі "круглого столу" відбулось підписання Акту передачі естафети.

3 estafeta

У цих заходах взяли участь заступник голови райдержадміністрації Оксана Ліщишина, заступник селищного голови Світлана Лакуста, голова Старосинявської районної організації ветеранів Афганістану /воїнів-інтернаціоналістів/ Олександр Осадчук, ветерани, учнівська молодь, громадськість. У складі делегації від Полонського району на заходи, що відбулися цього дня, прибули: керуючий справами Полонської міської ради обєднаної територіальної громади Олександр Коблай, голова Полонської районної ради організації ветеранів України Валентин Жухевич, секретар Полонської районної ради організації ветеранів України Анатолій Машура.

6 estafeta

Хвилиною мовчання вшанували загиблих у Другій Світовій війні і на Старосинявській землі зокрема. Яскраві квіти майорять на обелісках, пам’ятниках, як знак вічної пам’яті, і залишають у наших серцях біль за втраченою молодістю багатьох хлопців і дівчат, за зруйнованими війною сім’ями, за дітками, що бачили кров і чули свист снарядів; гордість за нашими солдатами, що наперекір усьому вистояли, звільнили Батьківщини від фашистської навали, своїми подвигами дали можливість жити нам, нащадкам. Низький уклін Вам, ветерани! Слава визволителям!

У вітальному слові шановані гості розповіли історію свого краю та дякували ветеранам за їх подвиг, за чисте мирне небо, за життя. Згадано безневинно убитих, закатованих, які віддали своє життя за рідну землю, за світле майбутнє.

10 estafeta

Детальний екскурс по історії воєнних років Старосинявщини провели вчителі історії: Оксана Собур доповідь під назвою «Стара Синява в роки радянсько-німецької війни», (Старосинявський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія ім. О.Романенка»), Антоніна Поліщук - «Старосинявщина фронту» (Адампільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Олександр Джобулда - «Оборонні споруди Старосинявщини» (Новосинявька загальноосвітня I- ІІІ ступенів), Наталія Чукань - « Село Сьомаки, Старосинявського району- подільська Хатинь» (Дашковіецький НВК « Загальноосвітня школа І-ІІІ ст., дитячий навчальний заклад»), Ігор Русий - «Соціально-господарські аспекти відбудови в 1944-1946рр.» (Пасічнянський НВК, «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.,технологічний ліцей.»)

9 estafeta

11 estafeta

Одразу ж по завершенню «круглого столу» учасників зібрання було запрошено до Старосинявського районного музею «Афганістан».

5 estafeta

Головний спеціаліст