19 Березня 2019

Інформація про результати діяльності Старокостянтинівської місцевої прокуратури на території Старосинявського району за 2018 рік // 15 березня 2019

prokyratura 2018

Старосинявським відділом Старокостянтинівської місцевої прокуратури упродовж 2018 року вжито заходів, спрямованих на реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, розкриття кримінальних правопорушень, забезпечення відшкодування завданих збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, протидію корупції.

На виконання вимог ст. 25 Закону України «Про прокуратуру», з метою координації діяльності по боротьбі зі злочинністю упродовж 2018 року проведено 2 координаційні наради керівників правоохоронних органів.

І. Загальна характеристика злочинності.

Рівень правопорушень на 10 тис. населення нижчий ніж по області (49,8 проти 88).

У 2018 році спостерігається негативна тенденція щодо зростання кількості вчинених злочинів невеликої тяжкості з 24 до 34. На 20% (з 10 до 12) зросла кількість рецидивних злочинів.

На 80% (з 5 до 9) зросла кількість шахрайств, з 1 до 5 – злочинів проти громадської безпеки.

Зросла кількість злочинів проти громадського порядку та моральності, в тому числі хуліганств з 2 до 3.

На 28,6% (з 14 до 10) зменшилась кількість виявлених правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів.

Разом з тим, завдяки вжитим правоохоронними органами району заходами у порівнянні з минулим роком удвічі знизилась кількість зареєстрованих особливо тяжких злочинів (з 2 до 0), на 48,9% (з 45 до 23) тяжких злочинів, на 4,7% (з 43 до 41) – злочинів середньої тяжкості.

Не зареєстровано жодного злочину, вчиненого групою осіб (за 2017 – 1), на 43,8% (з 16 до 9) знизилась кількість зареєстрованих злочинів проти життя та здоров’я особи, в тому числі на 100% (з 1 до 0) – умисних вбивств та на 100% (з 1 до 0) – тяжких тілесних ушкоджень.

На 23,3% (з 73 до 56) зменшилась кількість злочинів проти власності, в тому числі на 34,3% (з 67 до 44) – крадіжок. Не зареєстровано жодного грабежу, розбою, вимагання.

Не допущено росту злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, в тому числі на 100% (з 1 до 0) – зменшилась кількість угонів.

Вищі, ніж загалом по області, відсотки розкриття правопорушень, у яких особам повідомлено про підозру (54,5% проти 48,2%) та за остаточними результатами досудового розслідування (53,6% проти 46,3%).

До суду з обвинувальними актами скеровано 44 – кримінальних проваджень (у 2017 році – 38), залишок незакінчених проваджень – 202 (у 2017 році – 172).

Вищою загальнообласної є питома вага направлених до суду проваджень з обвинувальним актом (39,3% проти 21,1%),а також у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (39,3% проти 21,9%).

ІІ. Нагляд за досудовим розслідуванням.

Закінчено розслідування у 112 (у 2017 році– 174 ) кримінальних провадженнях, з них 68 – закрито, 44 – направлено до суду (у 2017 році – 38). Залишок незакінчених проваджень – 202.

Для забезпечення швидкого, неупередженого розслідування прокурорами надано 15 письмових вказівок слідчим.

Обвинувальні акти та клопотання, а також кримінальні справи на додаткове розслідування судами не повертались (як і за аналогічний період 2017 року).

До суду обвинувальні акти у бюджетній сфері, у сфері земельних відносин, про корупційні правопорушення не направлялись.

ІІІ. Протидія корупції

Упродовж минулого року, факти вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, прокуратурою не виявлялись.

З метою усунення причин та умов, які сприяли вчиненню правопорушень, пов’язаних з корупцією внесено 2 подання, за результатами розгляду яких 2 особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

ІV. Підтримання публічного обвинувачення.

Прокурорами підтримано публічне обвинувачення у 24 кримінальних провадженнях.

Виправдувальні вироки не ухвалювались.

Обвинувальні акти через невідповідність вимогам КПК України не повертались.

V. Стан законності при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також інших заходів примусового характеру

За результатами перевірок при здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, внесено 3 документи реагування.

Виявлені порушення усунуто в повному обсязі.

VI. Стан законності у сфері організації представницької діяльності на захист інтересів громадянина та держави

При здійсненні представницької діяльності до ЄРДР внесено відомості про вчинення 2 кримінальних правопорушень, зокрема 1 за фактами привласнення бюджетних коштів, 1 – за фактом вчинення шахрайських дій у сфері земельних правовідносин.

Упродовж 2018 року пред’явлено 4 позови на суму 336 тис. грн., які розглянуті судами з прийняттям відповідних рішень.

Крім того, використовувалися прокурорами повноваження передбачені ст. 128 КПК України. Всього у 2018 році з метою відшкодування збитків, завданих кримінальними правопорушеннями, пред’явлено 4 позови на 18 тис. грн.