21 Січня 2020

Про Cert-UA

Офіційний веб-сайт CERT-UA

Команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України (англ. Computer Emergency Response Team of Ukraine, CERT-UA) — спеціалізований структурний підрозділ Державного центру кіберзахисту та протидії кіберзагрозам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Підрозділ заснований у 2007. У 2009 акредитована у Форуму команд реагування на інциденти інформаційної безпеки (FIRST). З 2012 член IMPACT. З 2014 ведеться робота щодо інтеграції у проект HoneyNet Project.

Метою діяльності CERT-UA є забезпечення захисту державних інформаційних ресурсів та інформаційних і телекомунікаційних систем від несанкціонованого доступу, неправомірного використання, а також порушень їх конфіденційності, цілісності та доступності.
Завданнями урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA українським законодавством визначено:

1. збір та аналіз даних про кіберінциденти, ведення державного реєстру кіберінцидентів;
  2. практична допомога власникам об’єктів кіберзахисту з питань запобігання, виявлення та усунення наслідків кіберінцидентів щодо цих об’єктів;
  3. проведення практичних семінарів з питань кіберзахисту;
  4. підготовка офіційних рекомендацій щодо протидії сучасним видам кібератак та кіберзагроз, які розміщуються на веб-сайті CERT-UA;
  5. взаємодія з правоохоронними органами, своєчасне їх інформування про кібератаки;
  6. взаємодія з іноземними та міжнародними організаціями з питань реагування на кіберінциденти, зокрема в рамках участі у Форумі команд реагування на інциденти безпеки (англ. Forum for Incident Response and Security Teams, FIRST);
  7. взаємодія з іншими українськими командами реагування на комп’ютерні надзвичайні події; підприємствами та організаціями, які забезпечують безпеку кіберпростору;
  8. аналіз інформації громадян про кіберінциденти щодо об’єктів кіберзахисту;
  9. сприяння органам державної влади, військовим формуванням, підприємствам, установам та організаціям, громадянам України у вирішенні питань кіберзахисту та протидії кіберзагрозам.

Діяльність CERT-UA передбачена Законом України «Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації», Законом України «Про телекомунікації», Законом України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України" та підзаконними актами.