19 Серпня 2019

На Старосинявщині відзначили День Перемоги // 10 травня 2019

Чимало свят дарує нам весна

Як в рідний дім повернення з дороги

Та є найбільш хвилюючим для нас

Величне свято Перемоги

Це свято не затьмариться в віках

В цей день нестимуть люди завжди квіти

Не обміліє пам’яті ріка –

В серцях нащадків буде вічно жити…

9 травня – День Перемоги. Цього дня по всій Україні вкриваються весняними квітами і величні пам’ятники, і скромні обеліски. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих – незабутній. Свято Перемоги – це свято зі слізьми на очах, це свято радісне і гірке. Радісне, бо принесло на нашу землю мир, гірке, бо ціна цієї радості – життя мільйонів наших співвітчизників.

eremoga2

Формуванням колони пам’яті розпочався ранок 9 травня 2019 року в Старій Синяві. Урочистою ходою разом із прапороносцями та під звуки оркестру, колона, яку очолили ветерани Другої світової війни (рухаючись на військовому автомобілі із Державним Прапором), рушила до Меморіалу Слави, де відбулись заходи з нагоди пам’ятної та знаменної дати.

Участь у заходах взяли посадові особи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники установ, організацій, трудових колективів, громадськості, ЗМІ.

В цей день не забули вшанувати пам’ять квітами та хвилиною мовчання і загиблих в різні історичні періоди: Чорнобильської аварії, війни в Афганістані, Голодомору, військової операції на Сході України.

Розпочався захід із звучання Державного Гімну України. Пам'ять загиблих воїнів вшановано хвилиною мовчання.

До слова були запрошені голова райдержадміністрації Василь Франчук, голова районної ради Василь Олійник, голова селищної ради Віталій Здебський, голова організації ветеранів війни і праці, голова районної організації ветеранів Афганістану/воїнів-інтернаціоналістів Олександр Осадчук та голова районної громадської організації учасників АТО Віталій Бакун.

peremoga1 a

З подякою від молодого покоління звернулась до ветеранів та учасників бойових дій учениця Старосинявського НВК Анастасія Федорчук.

У своїй привітальній промові очільник району Василь Володимирович зазначив:

«У травні ми відзначатимемо дві дати. Вони дуже важливі й тісно пов'язані одна з одною. У День пам’яті та примирення ми вшановуємо мужність та хоробрість доблесних воїнів, які пройшли пекло Другої світової війни й зробили вирішальний внесок для порятунку Європи від нацизму. Схиляємо голови перед мільйонами безіменних героїв, які назавжди залишилися на полях війни, віддаємо данину глибокої поваги вам, шановні наші ветерани-фронтовики, працівники тилу, солдатські вдови, діти війни. 9 Травня ми відзначаємо річницю Перемоги над нацизмом у Європі. Разом з радістю цього великого торжества, ми розділяємо і гіркий полин втрати, адже за роки війни Україна заплатила мільйонами життів своїх синів і дочок. Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду і негараздів. Ми розуміємо, що у переможній битві нашого народу в тій війні народилися й загартувалися нові нетлінні цінності національної гідності, жертовності, які не підлягають сумніву. Нажаль так сталося, що ці знаменні дати ми зустрічаємо у тривожний час, коли знову доводиться відстоювати свободу та територіальну цілісність нашої держави, право самостійно вирішувати долю країни та боротися за щасливе майбутнє наших дітей. Ми господарі на своїй землі, правда за нами – тож ми знову здобудемо перемогу в ім’я європейського майбутнього рідної Батьківщини. Подвиг воїнів Перемоги сьогодні гідно продовжують українські солдати захищаючи країну на східних рубежах. Ми вклоняємося воїнам – переможцям нацизму та нинішнім захисникам України, які своїми мужніми вчинками утверджують спадкоємність українських традицій в прагненні до волі. Мільйони учасників Другої світової війни – не суха статистика для нас, а історія практично кожної української сім’ї. Сподіваюсь, що ці історичні дати стануть початком примирення. Впевнений, що вже скоро ми станемо свідками ще однієї перемоги нашого народу над спільним ворогом. Дякую кожному за вірність своїй країні - тоді, 74 роки тому, та зараз, в складний для країни час, завжди. Нехай у кожній сім’ї панують добро, злагода і любов, а наша держава здобуде омріяний мир! Бережіть свободу і незалежність, цінуйте безхмарне небо й усмішку дитини, щасливу родину та єдину Україну! Зі святом!».

peremoga3

В рамках заходу була представлена яскрава тематична концертна програма, яка залишила незабутні враження у присутніх жителів та гостей селища. Особливо очікуваною була пісня «День Победи», яку традиційно, вже не один десяток років виконує для ветеранів Павло Вікарський.

На завершення заходу діти випустили в небо білих голубів та жовті і блакитні кульки, як знак прагнення миру, добробуту і процвітання на нашій Батьківщині.

Головний спеціаліст

з питань інформаційної діяльності