20 Листопада 2019

Про хід жнивної кампанії // 11 липня 2019

20190703 11584403липня поточного року, начальник управління соціально-економічного розвитку аграрного комплексу, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Лакуста спільно з начальником управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Іваном Луценком,з метою ознайомлення з станом проведення жнив в районі, відвідали ДПДГ «Пасічна», де зустрілися із керівником підприємства Миколою Хитриком та з спеціалістами і працівниками господарства.

Зокрема, посадовці ознайомилися із ходом жнив, побачили в роботі зернозбиральні комбайни, відвідали молочно - товарну ферму. Спілкуючись з хліборобами господарства Сергієм Базилюком та Костянтином Лусовичем цікавилися проблемними питаннями, що виникають під час жнивної кампанії та очікуваними результатами збору врожаю. Керівник   підприємства Микола Хитрик ознайомив   посадовців з організацією обліку надходження продукції з нового урожаю, обговорили питання реалізації готової продукції, цінової ситуації на ринку зерна та стану розрахунків із заробітної плати.

На даний час сільськогосподарське підприємство проводить збирання озимого ячменю площа до збирання якого становить 100 га, дану культуру збирають по 47 ц/га.

За інформацією Івана Луценка по   всіх категоріях господарств району підлягають до збирання   ранні зернові і зернобобові культури на площі 13753 га. Станом на 09 липня завершено збирання озимого ячменю з площі 529 га (100%) при середній урожайності 58   ц/га, обмолочено озимої пшениці з площі 480 га (5 %), середня урожайність 53 ц/га. Крім цього обмолочено озимий ріпак з площі 560 га ( 40 %), середня урожайність 25   ц/га. Загалом ж по району намолочено озимого ячменю 3068 тонн, озимої пшениці 2544 тонн та озимого ріпаку 1400 тонн.

На збиранні ранньої групи зернових та ріпаку у господарствах району буде працювати високопродуктивна зернозбиральна техніка. А це 102 зернозбиральних комбайнів, 19 жниварок, 98 одиниць зерноочисної техніки, 9 прес-підбирачів та інша техніка, що дасть можливість провести в районі збирання ранніх зернових культур за сприятливих погодних умов в оптимальні агротехнічні строки.

Отже, залишається побажати жниварям, всім трудівникам полів важкого колосу, погожої днини та успішного завершення збирання хлібів.

Управління агропромислового

розвитку