06 Грудня 2019

Будівництво амбулаторії в с. Пилява // 05 серпня 2019

«Доступна медицина» — це хороша можливість для громад. Потреба створювати медичні установи — не просто примха, а нагальна проблема, яку необхідно вирішувати. Медицина на селі повинна бути такою ж якісною, як і в містах. Наблизити послуги до людей —головне завдання органів влади району.

У рамках реформи сільської медицини, ініційованої Президентом Украї­ни, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та МОЗ України ведеться будівництво сільської амбулаторій нового типу в селі Пилява Старосинявського району Хмельницької області.

tr44d

05 серпня перший заступник голови райдержадміністрації Надія Вікарська, заступник голови Оксана Ліщишина провели огляд будівництва Пилявської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини.

ttrwb 9

ttrwb 10

Відповідно до наказу міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України восени 2018 році розпочато будівництво об’єкту «Будівництво Пилявської амбулаторії загальної практики сімейної медицини по вул.Жукова, с. Пилява Старосинявського району Хмельницької області», яке здійснюється за рахунок коштів субвенції з державного бюджету та коштів місцевого бюджету по співфінансуванню 90% / 10%. Загальна кошториста вартість становить – 6426,711 тис.грн. Грошова вартість 10% співфінансування з селищного бюджету дорівнює 714,079 тис.грн.

ttrwb 8

Станом на 01.08.2019 року вже практично завершено зовнішні будівельні роботи, проводяться оздоблювальні роботи всередині приміщення.

Роботи на об’єкті проводяться щоденно.

Амбулаторія буде забезпечена сучасним медичним обладнанням.

Також для сімейного лікаря уже закуплено службовий автомобіль, що дозволять йому виїжджати у віддалені населені пункти.

Окрім того, в амбулаторії передбачене окреме житло для сімейного лікаря.

ttrwb 3

Одна із обов’язкових умов для роботи амбулаторій – наявність якісного інтернет зв’язку, адже передбачається впровадження телемедицини в цих закладах. Завдяки спеціальному обладнанню сімейний лікар, не виходячи з амбулаторії, зможе направити черговому лікарю-спеціалісту у визначеному лікувальному закладі усі необхідні дані про пацієнта, результати аналізів, дані інструментальних досліджень, такі, як наприклад, кардіограма, для отримання фахової консультації. При цьому пацієнту не потрібно буде витрачати час на подорож до лікарні. Також це дозволить забезпечити раннє виявлення станів, що можуть загрожувати здоров’ю чи життю хворого.

ttrwb 2

Головний спеціаліст