13 Грудня 2019

Обстеження Старосинявського району щодо охорони навколишнього природного середовища // 06 серпня 2019

Соціально-економічний розвиток району тісно пов’язаний з екологічним станом довкілля, наявністю екологічних проблем та ризиків. До основних екологічних проблем, що потребують першочергового вирішення належать: забруднення атмосферного повітря; забруднення поверхневих вод недостатньо очищеними каналізаційними стоками; наявність на території значної кількості непридатних і заборонених до застосування пестицидів, умови зберігання яких створюють загрозу для дов­кілля та здоров’я людей; недостатні обсяги утилізації відходів, відсутність обладнаних належним чином полігонів для захоронення відходів і, як наслідок, забруднення території (земель, лісів, водоохоронних зон водних об’єктів) різними промисловими та побутовими відходами; виснажливе використання біоресурсів та деградація біорізноманіття; незадовільний стан лісозахисних насаджень, у тому числі у водоохорон­них зонах.

Так, минулого тиждня першим заступником голови райдержадміністрації Надією Вікарською, директором Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької облдержадміністрації Тетяною Дзюблюк та фаховими працівниками департаменту було здійснено обстеження Старосинявського району щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, поводження з відходами, екологічної безпеки, заповідної справи, формування, збереження та використання екологічної мережі.

safe image

Чи не найважливішим об’єктом обстеження стала гідротехнічна споруда водного об’єкту гідрологічного заказника «Христосівський» (місцевого значення»). Стан даної споруди викликав не аби яке занепокоєння.

За результатами огляду екологічного стану довкілля Старосинявського району були надані відповідні доручення.

Дане питання буде розглянуто на колегії облдержадміністрації 28 серпня поточного року.

Головний спеціаліст

з питань інформаційної діяльності