17 Вересня 2019

Заходи з недопущення африканської чуми свиней // 06 вересня 2019

05 вересня 2019 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Надії Вікарської відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК), в якому взяли участь члени комісії та представники ДП ДГ «Пасічна».

IMG 2781

На порядку денному було розглянуто питання про вжиття невідкладних заходів з недопущення збудника африканської чуми свиней (АЧС) на території Старосинявського району.

Було зазначено, станом на 04.09.2019 року в Україні у 2019 році зареєстровано 15 випадків АЧС, щодо Хмельницької області – зареєстровано захворювання на АЧС в ТОВ «Оболонь Агро» Чемеровецького району.

На даний час в Старосинявському районі утримується 1049 голів свиней (ДП ДГ «Пасічна» с. Пасічна, ФОП «Мельник СВ» с. Івки).

Заслухавши і врахувавши інформацію доповідачів, усі проблемні питання, пропозиції та зауваження внесено до протокольного рішення комісії ДНПК при РДА, а саме:

- забезпечення роботи ферм в «Закритому» режимі;

- не виконуються попередні протоколи засідань ДНПК при Старосинявській РДА;

- провести позапланові заходи державного контролю в свиногосподарствах всіх форм власності;

- забезпечення 100% охоплення щепленнями всіх свиней проти класичної чуми свиней в населених пунктах району;

- активізувати роботу спільних поліцейсько-ветеринарних мобільних груп, проаналізувати результати роботи, вжити заходів для підвищення їх ефективності;

- провести обстеження мисливських угідь з метою виявлення хворих кабанів та їх трупів;

- облаштування належним чином місць реалізації харчових продуктів та тварин;

- провести перевірку ветеринарно-санітарного стану худобо могильників;

- винести на сесію Старосинявської селищної ради програму «Недопущення та ліквідації африканської чуми свиней на території Старосинявської селищної ради на 2019-2020 роки;

- через засоби масової інформації провести роз’яснювальну роботу з населенням щодо профілактики африканської чуми свиней, активізувати розповсюдження листівок, плакатів з питань АЧС.

Підсумовуючи засідання комісії, було акцентовано увагу посадовців на належне виконання всіх протокольних рішень та персональну відповідальність посадових осіб за належне виконання ними завдань.

Старосинявська РДА