06 Червня 2020
Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Старосинявської районної державної адміністрації!!!

Аграрії району активно проводять комплекс осінньо - польових робіт // 09 жовтня 2019

Під час проведення комплексу осінньо - польових робіт в аграріїв переплітаються два найважливіших періоди: одночасно доводиться збирати врожай пізніх культур і паралельно дбати про формування майбутнього урожаю на рік наступний. І якщо жнива без дощу допомагають зібрати вирощене з мінімальними затратами, то посівна без опадів – завжди є серйозною проблемою для сільськогосподарських товаровиробників.

Через жарку і посушливу погоду з липня по першу декаду вересня місяця поточного року, підготовка грунту під посів озимих і саме посівні роботи проводились дещо повільно та пізніше традиційних строків.

З надією на більш сприятливі погодні умови та майбутній урожай закладають нові посіви в ПСП «Обрій» с.Теліженці та ФГ «Миколайця О.Д.» с.Уласово – Русанівка, які днями у ході робочої поїздки відвідали перший звступник голови райдержадміністрації Надія Вікарська та начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Іван Луценко.

20191003 110300

Під час візиту у ПСП «Обрій» керівник господарства Олександр Крот ознайомив посадовців з матеріально-технічною базою підприємства, застосуванням сучасної системи землеробства No-Till, яка дає можливість господарству рентабельно розвиватись та поділився із здобутками та проблемами поточного сільськогосподарського року.

За останні роки підприємство придбало більше 6 одиниць нової сучасної високопродуктивної сільськогосподарської техніки відомих світових виробників таких, як Hew-Holland, John Deere, КUHN та інші. Зокрема у цьому році придбано самохідного обприскувача фірми John Deere вартістю 8 мільйонів гривень.

20191003 105205

На землях підприємства повністю застосовується технологія No-Till, згідно якої проводиться прямий посів по стерні, як зернових так і технічних культур. На даний час по даній системі посіяно 50 га озимого ріпаку, всходи якого відповідно доглянуті і знаходяться у доброму стані та 400 га озимої пшениці.

За інформацією Олександра Ларіоновича ПСП «Обрій», вже більше 10 років успішно працює за цією технологією, яка дає можливість економити ресурси, зберігати та відновлювати родючий шар грунту, збільшувати врожайність сільськогосподарських культур та успішно розвиватися.

9920191003 105518

20191003 111624

На даний час господарство закінчило обмолот соняшнику та сої сучасним комбайном John Deere на якому працює досвідчений комбайнер Михайло Вовк, на завершені посів озимого ячменю, поверхневий обробіток грунту під який проводить механізатор Віталій Янкович високоефективним трактором John Deere в агрегаті з комбінованим ґрунтообробним агрегатом марки SALFORD.

Також в ПСП «Обрій» успішно займаються садівництвом та ягідництвом, зокрема вирощують чисто екологічну смородину та яблука сортів «Флорина», «Голден Делишес», «Симиренка» та інші,  закладено виноградник.

20191003 114731

У с. Уласово- Русанівка очільники району побували в ФГ «Миколайця О.Д.». Зустріч із керівником агроформування Олександром Миколайцем відбулася на полях господарства де проводився посів озимої пшениці сорту «Скаген», якої планується посіяти 80 га.

Олександ Дмитрович ознайомив присутніх із ходом проведення комплексу осінньо-польових робіт та з ґрунтообробною технологією Mini-till яка застосовується в господарстві при вирощуванні зернових культур. Ця технологія базується на мінімальному обробітку грунту без перевертання скиби. Для проведення цієї операції нещодавно фермерським господарством було придбано ґрунтообробний агрегат марки DEFT виробництва ТОВ «Агромаш Калина». Слід відмітити, що даний дискатор входить до Переліку вітчизняної сільськогосподарської техніки 40 % вартості якої частково компенсується фермерським господарствам за рахунок коштів державного бюджету згідно Програми підтримки сільського господарства від уряду.

За інформацією керівника у цьому році агропідприємство завершило збирання ранніх зернових із хорошими результатами з площі 210 га цієї групи культур намолочено 1140 тонн зерна при середній урожайності 54 ц/га, в тому числі зібрано озимого ячменю по 56 ц/га, озимої пшениці – 60 ц/га та ярого ячменю – 50 ц/га, що є одним із кращих показників серед фермерських господарств району.

Крім того завершено обмолот технічних культур, намолочено 160 тонн соняшнику з площі 40 га при середній урожайності 40 ц/га, зібрано 162 тонни сої із площі 60 га урожайність якої становить 27 ц/га. У планах господарства посіяти 77 га озимого ячменю сорту «Хайлайт».

На сьогодні господарство працює над вдосконаленням запровадженої системи землеробства вирощування конкурентоспроможних сільськогосподарських культур, яка забезпечить відтворення родючості грунту із вдосконаленням раціонального обробітку грунту, збалансованої систему удобрення, захисту рослин, строків сівби, норм висіву та інше, що дасть змогу стало розвиватися господарству та отримувати запланований результат.

Крім виробництва сільськогосподарської продукції ПСП «Обрій» та ФГ «Миколайця О.Д.» займаються соціальним розвитком інфраструктури сіл Теліженці та Уласово - Русанівка. Спільно із Старосинявською селищною радою, за останній період прокладено дорогу між вищезгаданими населеними пунктами, проведено водогін та здійснено освітлення вуличних територій с.Теліженці, проводяться ремонти сільських доріг, ФГ «Миколайця О.Д.» проводиться обслуговування водогону та надається безкоштовне водопостачання жителям с.Уласово – Русанівка.

Ознайомившись зі станом справ у господарствах, з питань завершення посівної кампанії та планами на перспективу, перший заступник голови райдержадміністрації Надія Вікарська подякувала керівникам ПСП «Обрій» Олександру Кроту та ФГ «Миколайця О.Д.» Олександру Миколайцю і працівникам підприємств за їх нелегку працю і побажала успішного завершення сільськогосподарського року здійснення планів і задумів, здоров’я усім хліборобам та рясних всходів які стануть запорукою гарного врожаю наступного року.

Управління агропромислового розвитку

Старосинявської райдержадміністрації