22 Жовтня 2020
ic_home Добавить в избранное ic_map

Відбулися заходи до дня захисника України // 14 жовтня 2020

Під покровом Пресвятої Богородиці, в День українського козацтва ми щороку відзначаємо День захисника України.

Так, сьогодні, за участю голови районної державної адміністрації Івана Луценка, голови районної ради Василя Олійника, заступника голови райдержадміністрації Оксани Ліщишиної, заступника селищного голови Світлани Лакусти, керівника апарату райдержадміністрації Ольги Балли, керуючого справами апарату селищної ради Оксани Бондарчук, голови Старосинявської районної організації ветеранів Афганістану/воїнів-інтернаціоналістів/ Олександра Осадчука, голови громадської організації «Старосинявська спілка учасників АТО» Віталія Бакуна, заступника військового комісара-начальника відділення комплектування Старосинявського районного військового комісаріату Хмельницької області Михайла Королевського та небайдужої громадськості, з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, відбулося покладання квітів до меморіальної дошки пам’яті Романенка Олександра Трохимовича, Меморіалу Слави, меморіальної дошки пам’яті Олександра Казмірова, пам’ятного знаку загиблим та померлим ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, меморіалу загиблим учасникам АТО/ООС та монументу загиблим воїнам-афганцям, пам’ятника Тарасу Шевченку. Всі присутні згадали героїв-добровольців, які мужньо йшли на захист України. Хвилинною мовчання було віддано шану всім тим хто до останнього своєю мужністю та героїзмом захишивнезалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Учасники заходу висловили щиру вдячність і тим , хто і сьогодні відстоює свободу і незалежність нашої держави у військовий бліндажах, окопах та землянках, ті, хто заліковує отримані поранення у військових госпіталях.

Також, у цей день в храмах району, були відслужені молебні за Україну та захисників України. Зокрема, представники органів районної влади разом із благочинним православної церкви Старосинявського району Української православної церкви Київського патріархату Олегом Макаровським помолилися за тих хто віддав своє життя за захист Батьківщини, та за мир в Україні.

alt  alt
alt alt

За час проведення антитерористичної операції на сході України без своїх рідних залишилися сотні родин. Але біль рідних за синами, чоловіками, батьками – вічний. Родини загиблих військових потребують неймовірної уваги, адже істиною стали слова: „Герої не вмирають, допоки їх пам’ятають”. Ми не маємо права забувати, на який подвиг заради нас із вами пішли хлопці. Їхні батьки виховали справжніх патріотів. Саме тому, 13 жовтня, напередодні Дня захисника України, голова райдержадміністрації Іван Луценко, голова громадської організації «Старосинявська спілка учасників АТО» Віталій Бакун та учасник бойових дій на сході нашої держави, кавалер орденна «За мужність ІІІ-го ступеня» Олександр Палага відвідали 9 сімей загиблих учасників антитерористичної операції, які проживають на території району. Під час зустрічі із рідними загиблих воїнів керівник району поцікавився їхнім матеріальним становищем та проблемами, котрі постають перед ними в умовах складного сьогодення. Також кожна сім’я отримала подарунки до свята.

День захисника України – це свято нескорених, бо незважаючи на всі випробування дух українського народу не вдається зламати жодному з ворогів. Захисники України – це ті, для кого поняття – честь, гідність, сила, витримка і відповідальність – не просто слова. Це ті, хто готовий не на словах, а на ділі повсякчас захищати свою родину, свій народ, свою країну.

Тож дякуємо всім захисникам за захист рідної Батьківщини.

Схиляємо голови перед мужністю Героїв, які віддали життя, захищаючи Україну.

Дякуємо за відвагу, мужність і героїзм тим,  хто пройшов горнило війни та залишився живим.

Слава Україні. Героям слава!

Старосинявська райдержадміністрація