26 Жовтня 2021
Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Старосинявської районної державної адміністрації!!!
ic_home Добавить в избранное ic_map
Пільги, соціальна допомога

Призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

Управління соціального захисту населення Старосинявської районної державної адміністрації інформує, що Кабінетом Міністрів України 27 грудня 2017 року прийнято постанову № 1098 «Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату» (далі - Порядок). Ця постанова набрала чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2018 року.

Порядок, затверджений даною постановою, визначає механізм призначення у період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла віку, визначеного частиною першою статті 26 Законну України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», але не набула права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті, за наявності в неї не менше як 15 років страхового стажу, та її виплати.

Призначення тимчасової допомоги проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання, з урахуванням майнового стану та середньомісячного сукупного доходу особи. Дана допомога призначається з дня, що настає за датою досягнення пенсійного віку, встановленого частиною першою статті 26 Законну України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо звернення відбулося не пізніше ніж через три місяці після досягнення такого віку.

Крім того, Порядком прописано механізм призначення та виплати тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, визначено її розмір та фінансування.

За призначенням даної державної соціальної допомоги та детальнішою інформацією щодо її призначення, звертатись до управління соціального захисту населення Старосинявської районної державної адміністрації.

 

Особливості надання пільг

Відповідно до Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі-Реєстр), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117, для включення до Реєстру інформації про пільговика він подає до місцевого органу соціального захисту населення наступну інформацію:

–     копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги (з пред’явленням оригіналів цих документів);

–     копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

–     пред’являє паспорт;

–     інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.

Пільговик, який має право на конкретну пільгу згідно з кількома законами України, включається до Реєстру як пільговик, що користується цією пільгою згідно з одним Законом України за його вибором.

У разі зміни місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, яку обслуговує місцевий орган  соціального захисту населення, пільговик або його законний представник повинен повідомити його про це письмово.

У разі зміни зареєстрованого місця проживання поза межами адміністративно-територіальної одиниці пільговик знімається з обліку в місцевому органі соціального захисту населення за попереднім зареєстрованим місцем проживання та стає на облік за новим  місцем проживання.

Місцеві органи соціального захисту населення за попереднім місцем проживання пільговика закривають його персональну картку та видають пільговику довідку про зняття з обліку, а за новим місцем проживання відкривають нову облікову картку з дати реєстрації пільговика.

У разі коли у складі сім’ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування включеної до Реєстру інформації, він повідомляє про це  місцевий орган соціального захисту населення.

Фільтрувати за назвою     Показати # 
# Заголовок Статті
1 Соціальні допомоги у 2019 році