26 Жовтня 2021
Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Старосинявської районної державної адміністрації!!!
ic_home Добавить в избранное ic_map
Протидія торгівлі людьми

Протидія торгівлі людьми

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 11.04.2016 №172/2016-р затверджено заходи з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та протидії торгівлі людьми.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 28.02.2013 №36-р створено Координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Протягом 2016 року проведено 4 засідання обласної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

При райдержадміністраціях та міськвиконкомах щоквартально проводяться засідання відповідних координаційних рад.

За підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні з 1 листопада 2014 року по 31 грудня 2017 року в області впроваджується проект «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні».

В рамках реалізації проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» у співпраці з БФ «Ксена» та ГО «Сучасник» з 23 по 25 лютого 2016 року відбувся семінар-тренінг для спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів, відповідальних за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми торгівлі людьми в Україні. Також проведено 15 тренінгів для дільничих інспекторів області з питань виявлення осіб, які ймовірно постраждали від торгівлі людьми та 11 одноденних тренінгів для суб’єктів взаємодії, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми.

         Протягом липня 2016 року в області проведено інформаційну кампанію з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. Управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів розміщено у місцевих засобах масової інформації матеріали щодо відзначення вищезазначеної дати, на радіо та телебаченні проведено тематичні виступи.

З нагоди відзначення Європейського дня боротьби із торгівлею людьми в області розміщено 32 інформаційних постери на білбордах та 70 – на сітілайтах. Також обласною телерадіокомпанією «Поділля центр» транслювались відеоролики: «Експлуатація дітей поруч. Ти можеш її зупинити!»   та «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно!»

Для студентської молоді з Хмельницького Національного університету та Хмельницького торговельно-економічного інституту управлінням молоді та спорту облдержадміністрації виготовлено та роздано 2500 тисячі буклетів «Пам’ятка з попередження торгівлі людьми».

12-13 жовтня 2016 року на базі Хмельницького Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено навчання спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій та міськвиконкомів які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

02 грудня 2016 року з нагоди Всесвітнього дня боротьби за скасування рабства в рамках реалізаціїнаціонального проекту «На запчастини - тільки машини!» за сприяння Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Департаментом соціального захисту населення   у партнерстві з громадськими організаціями «Ксена» та «Есперо» відбулася   акція з інформаційними кампаніями у містах Старокостянтинів, Деражня та Хмельницький.

        У заходах взяли участь експерти, медики, освітяни, спеціалісти соціальної сфери, громадські діячі та журналісти нашого краю. В зазначених населених пунктах до акції залучено працівників місцевих управлінь соціального захисту населення, центрів соціальних служб, місцевих навчальних закладів, представників місцевих громад, переселенців та пересічних громадян.

За ініціативи Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та Міністерства соціальної політики України з 10 по 22 березня 2017 року в обласному центрі було розміщено інсталяцію «Грані».

«Грані» – тимчасова інсталяція, покликана привернути увагу до проблеми торгівлі людьми та залучити громадськість до попередження й боротьби із сучасним рабством. Інсталяція надає важливу інформацію про явище торгівлі людьми, знайомить із реальними історіями постраждалих, порадами із безпечного працевлаштування та подорожей, а також із номерами гарячих ліній із протидії торгівлі людьми.

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з БФ «Ксена» протягом розміщення інсталяції було проведено 9 інформаційних заходів для суб’єктів, які здійснюють роботу у сфері протидії торгівлі людьми, громадськості міста, безробітних, студентської та учнівської молоді, засобів масової інформації.

         Станом на 01.03.2017 року трьом громадянам області присвоєно статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, наразі на розгляді у Міністерстві соціальної політики України знаходиться 2 пакети документів для встановлення статусу ПТЛ.

Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється соціальний супровід осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Зокрема, у 2016 році соціальним супроводом охоплено 3 сім’ї постраждалих від торгівлі людьми, здійснено оцінку потреб у 5 сім’ях.

Фільтрувати за назвою     Показати # 
# Заголовок Статті