24 Вересня 2021
Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Старосинявської районної державної адміністрації!!!
ic_home Добавить в избранное ic_map
День Європи в Україні
Відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року  "Про День Європи", з 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.
  Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі. Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи»

 У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
 До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
 Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.
 В 2018 році День Європи в Україні припадає на 19 травня.

Фільтрувати за назвою     Показати # 
# Заголовок Статті