30 Липня 2021
Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Старосинявської районної державної адміністрації!!!
ic_home Добавить в избранное ic_map
Звіт

18 вересня 2019 року

Інформація про роботу ініціативної групи з проведення установчих зборів для утворення нової Громадської ради при Старосинявській районній державній адміністрації

Розпорядженням голови Старосинявської райдержадміністрації від 05 серпня 2019 року № 118/2019-р “Про ініціативну групу з підготовки та проведення установчих зборів щодо формування складу Громадської ради при районній державній адміністрації”, з урахуванням змін до постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, було затверджено склад ініціативної групи з підготовки установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства з формування нового складу громадської ради при Старосинявській районній державній адміністрації.

До складу ініціативної групи увійшли:

1.Бакун Віталій Анатолійович – голова громадської організації “Старосинявська спілка учасників АТО;

2.Балла Ольга Тимофіївна – керівник апарату Старосинявської районної державної адміністрації;

3.Гневуш Алла Валентинівна – головний спеціаліст з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Старосинявської районної державної адміністрації;

4.Ковалевська Галина Андріївна – член Старосинявської районної організації Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України»;

5.Ліщишина Оксана Володимирівна – заступник голови Старосинявської районної державної адміністрації;

6.Осадчук Олександр Яковлевич – голова Старосинявської районної організації ветеранів війни і праці та Старосинявської районної організації ветеранів Афганістану/воїнів-інтернаціоналістів;

7.Остапець Валерій Дмитрович – голова Старосинявської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок;

8.Царик Тетяна Степанівна – завідувач юридичного сектору апарату Старосинявської районної державної адміністрації.

05 серпня 2019 року в райдержадміністрації відбулося перше засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства по формуванню нового складу Громадської ради при Старосинявській районній державній адміністрації.

        У ході засідання присутніми було обрано голову, заступника голови та секретаря ініціативної групи. Ними відповідно стали: заступник голови Старосинявської районної державної адміністрації Ліщишина Оксана Володимирівна, голова громадської організації “Старосинявська спілка учасників АТО Бакун Віталій Анатолійович та головний спеціаліст з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Старосинявської районної державної адміністрації Гневуш Алла Валентинівна.

Крім того, членами ініціативної групи визначено дату та місце проведення установчих зборів для формування нового складу громадської ради, погоджено зміст повідомлення про проведення установчих зборів.

Також присутніми обговорено основні етапи підготовки установчих зборів, погоджено зразки та формат заяви від інститутів громадянського суспільства на участь в установчих зборах, формати додатків до заяви та затверджено порядок прийняття документів від інститутів громадянського суспільства.

Наостанок засідання було наголошено, що ініціативна група має приймати активну участь в інформаційній кампанії по формуванню нового складу громадської ради при райдержадміністрації.

28 серпня 2019 року в райдержадміністрації відбулося друге засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства по формуванню нового складу громадської ради при Бобринецькій районній державній адміністрації.

У ході засідання членами ініціативної групи було обговорено основні етапи підготовки установчих зборів, затверджено проект порядку денного установчих зборів та розглянуто документи від представників ІГС, які заявили про участь в установчих зборах, подавши у визначений термін відповідний пакет документів до ініціативної групи.

Зауважено, що в установчих зборах з формування нового складу громадської ради при райдержадміністрації візьмуть участь шестеро представників громадянського суспільства, які подали необхідний пакет документів на розгляд ініціативною групою.

Наразі робота ініціативної групи є завершеною. Всі поставлені завдання перед нею для організації установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства з формування нового складу громадської ради при Старосинявській районній державній адміністрації виконані.

 

Голова ініціативної групи                                       Ліщишина О.В.

Секретар ініціативної групи                                  Гневуш А.В.     

 

 

   

********************************************************

 

19 вересня 2019 року

Звіт

голови Громадської ради

при Старосинявській районній державній адміністрації

Ковалевської Галини Андріївни

за період роботи Громадської ради минулого складу

(2017-2019 рр.)

 

Шановні представники громадянського суспільства, колеги, запрошені!

 

Перед початком діяльності нового складу Громадської ради необхідно належно підвести підсумки діяльності попереднього складу Громадської ради при Старосинявській районній державній адміністрації, визначите те, що нам разом вдалось досягти у своїй праці за цей період часу, окреслити, що з напрацьованого радою має бути продовжено новим її складом, проаналізувати основні проблеми, які мають бути враховані та вирішені новим складом громадської ради.

Варто наголосити, що наша громадська рада не має директивних повноважень та не є за своєю природою представницьким органом влади чи іншою структурою з владними повноваженнями. Вона є консультативно-дорадчим органом, покликаним виконувати низку важливих завдань для забезпечення належного зв’язку громадян, організованих в інститути громадянського суспільства з органом виконавчої влади в нашому районі – Старосинявської районної державною адміністрацією, з одного боку. А з іншого – сприяти прозорості та публічності діяльності влади перед громадянами, їх своєчасного інформування про свої дії та наміри. Саме з цього усвідомлення, попередній склад ради й виходив у цілому, організовуючи свою повсякденну, добровільну та ніким і нічим не оплачувану, громадську діяльність. Вона ґрунтувалась на засадах добровільності та свободи переконань, демократичного вибору та відповідних відкритих і гласних процедурах. При цьому рада керувалась чинним законодавством та повноваженнями, наданими її членам від громадських організацій нашого району. Можливо, з неоднаковою ступеню самовіддачі, члени ради намагались виконувати делеговані громадськими організаціями повноваження, реагувати на запити наших краян, доносити їх потреби та вимоги до влади.

Отже, Громадська рада при Старосинявській райдержадміністрації минулого складу розпочала свою роботу 19 липня 2017 року.

До Громадської ради, згідно поданих заяв та відповідних документів, ввійшло      10 громадських організацій (інститутів громадянського суспільства), які делегували по одному представнику від кожного, таким чином кількісний склад громадської ради становив 10 членів, це в основному представники громадських, ветеранських, профспілкових, жіночих та інших організацій.

Члени Громадської ради обрали головою Громадської ради нового скликання Ковалевську Галину Андріївну (представник Старосинявської районної організації Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України») та її заступника – Постернака Петра Івановича (голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Старосинявському районі Хмельницької області).

19 липня 2017 року відбулося перше засідання новообраної Громадської ради, на якому було обговорено і ухвалено Положення про громадську раду та Регламент роботи Громадської ради.

Відповідно до нормативно-правових актів та Положення, громадська рада при Старосинявській районній державній адміністрації здійснювала контролюючу та консультативну роботу як консультативно-дорадчий орган, основною метою діяльності якого було сприяння підвищенню ролі громадськості у процесі в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю державної адміністрації, налагодження ефективної взаємодії райдержадміністрації з громадськістю та врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Перед проведенням установчих зборів ініціативною групою розповсюджено інформацію щодо підготовки установчих зборів на сайті райдержадміністрації та у газеті “Колос”.

Вийшов термін діяльності Громадської ради, однак потрібно пам’ятати: у новому складі Громадської ради ми повинні й надалі прагнути до побудови демократичного суспільства, тому й головна умова для досягнення цієї цілі – це вдосконалення демократичного волевиявлення. Демократія має бути справжньою, всеохоплюючою.

Нашу діяльність ми повинні розглядати лише як один з етапів удосконалення механізму співпраці влади з інститутами громадянського суспільства для створення умов всебічного розвитку громадянина та покращення життєдіяльності мешканців нашого району. Отже ми всі мусимо робити кроки назустріч один одному, жертвуючи другорядним заради головного.

Ми плануємо: продовжувати тісно співпрацювати з органами державної влади та органами самоврядування, громадськими організаціями, підприємцями. Це дасть можливість готувати проблемні питання більш фахово та не дублювати один одного.

Шановні колеги!

Висловлюю велику вдячність керівникам та представникам організацій, які активно приймали участь у роботі громадської ради при Старосинявській районній державній адміністрації.

Бажаю усім успіхів у виключно важливій роботі, що спрямована на посилення впливу громадськості на рішення, що приймаються у галузі державної політики та подальше вдосконалення законодавчих і нормативно-правових актів.

Дякую представникам Громадської ради за активну і злагоджену роботу та сподіваюсь на подальшу плідну та результативну співпрацю!

 

Голова Громадської ради                             Галина Ковалевська

 

 

Фільтрувати за назвою     Показати # 
# Заголовок Статті